Filmové psychodrama Zatímco spíš - váš osud je v cizích rukou

Plakát filmu Zatímco spíš    Jímaly mě obavy, co to bude za film, když internetové stránky vyplivly informaci, že se jedná o mysteriózní drama, horror a thriler. No a choť název kvitovala slovy: „Co sis to přinesl za porno?“ Nejjednodušší snad bude použít docela vtipné komentáře, které se na csfd.cz vztahují k španělskému filmu Zatímco spíš režiséra Jaume Balaguera – inu rozesmály mě a lépe bych tento film nedefinoval.

 

    „Já vždycky tvrdil, že chloroform je to nejlepší afrodiziakum vůbec!! Kikina je po něm naprosto vláčná, svolná ke všemu, do ničeho vám nekecá a nedělá ani obvyklé cavyky řekněme s alternativními otvory. S jeho pomocí si užije milování bez zábran i kdejaký slizký domovník, a to s roštěnkou tak luxusní, že by si o ní bez stimulantů mohl nechat akorát tak zdát. Trochu divné je, že ji po té celonoční spartakiádě bolí akorát tak hlava a nepozná, že jí někdo trochu sjel dezén, ačkoliv nemá v převodovce olej. Ale nebuďme takoví hnědopichové, že ano! Třeba by v tom vjezdu do pískovny plandala i vétřieska nebo byl domovníkův tatínek asijský čahoun. No, a když si to jeden tak hezky logicky zdůvodní, nezbývá, než si užít tu docela zábavnou koridu. A teď mě omluvte. Vypadá to, že ta dvacítka ve čtyřce konečně zalomila a je čas tasit banderillu.“ Verbal

 

„Výborně odvedená práce, odteď bych rozhodně žádnýmu domovníkovi klíče nesvěřil. Po celkem dlouhou dobu filmu je to jeho škodění i celkem zábava, ale ke konci už mě fakt nasral.“ Superpero

 

Tuším, že tady už není co dodat. Krásný popis filmu už můžu jenom zprznit. Takže krátce – nevím, jestli je to pouze můj pocit, ale mám takový dojem, že Zatímco spíš trošku připomíná Allenův film Match point. I tam lež a nenávist válcuje tábor příznivců pravdy a lásky. Že by život sám? Když nad filmem Zatímco spíš přemýšlím, jsem rád, že nežiji v domě, kde by pracoval domovník. Je to svým způsobem úleva, i když někdy, když jdu spát, mám nutkání zkontrolovat prostor pod postelí, jestli tam někdo není.

Ještě jeden dodatek k filmu jako takovému – zajímavý a poutavý snímek o stalkingu a člověku, kterého potěší jen cizí neštěstí. Dá se film Zatímco spíš shrnout do kréda „cizí neštěstí, moje radost“? Možná ano, možná ne.

 

 

zpět na seznam oblíbených Filmů