Hudba a hudební produkce, která se odehrává naživo

Piktogram poslouchajícího uchaNacházíte se v sekci, která se věnuje produkci hudební. Hudba, muzika, randál, rachot, něco tónů, neartikulované hluky a zvuky - to je výběr definic, které jsem zaslechl za svůj dosavadní život nejen z úst svého blízkého i vzdáleného okolí, ale také v článcích, zkazkách a literárních (někdy pokusech) lidí, kteří se tu úspěšně, tu pod sprškou zkažených rajčat snažili udělat "tááááááááákovoudle díru do světa..."

Produkce, která je propagována samotnými autory své tvorby. A to povětšinou pouze v prostorech menších, klubech hudebních, jelikož jejich sláva se v globálním a mediálních světě rozhodně "hvězd nedotýká". Takovéto rachotící spolky či jednotliví hudebníci jsou odkázáni na svoje promotéry a fanoušky, kterým vychází vstříc. Vyráží na ne/pravidelnou prohlídku svého rajonu a pokud svým oddaným posluchačům nepřijedou na jejich zahradu, snaží se dostat alespoň do blízkého okolí jejich bydlišť, protože pokud "hora nejde k Mohamedovi, jde Mohamed za ní..."

Vyčkávací taktika hudbymilovných jedinců však naopak může mít i tu nebezpečnou konsekvenci, že se dráha souborů hudbu provádějící, nemusí nikdy s tou návštěvníkovou střetnout a dochází k těmto následkům:

  1. poslechu oddaný jedinec nikdá svůj oblíbený spolek klid ničící neuvidí - a každý ví, jaký je rozdíl slyšet své oblíbence naživo. Někdy to hraničí s poslechem na mrtvo až nahlucho,
  2. hlukotvořitelům je to v podstatě jedno, protože na jejich seancích se skoro vždycky objeví individua, která se tam objevila buď kvůli propagované akci, nebo úplně náhodou, ale vstup tak nebo tak zaplatí...

 

 

zpět na Úvodní stránku Dekadentního romantika