Loser Superhero na brněnských kolbištích

Obal první desky Loser SuperheroJedna z kapel, na kterou jsem narazil vyloženě „haluzácky“. Na Flédu se vypravuji, abych si poslechl drahně let vychvalované hudební těleso OTK, na které jsem slyšel jen a pouze samou chválu. Osud snad tomu chce, že na stejném místě vystupuje také kapela Loser Superhero.
    Hudebníci z bandy Loser Superhero jsou z Francie a Španělska. Jeden maník hraje na kytaru, druhý na basu a trio doplňuje „řízek“ za laptopem, který dokresluje hudbu automatickými bicími a na plátno promítá videosekvence převážně z válečných vřav, davových setkání, atomové výbuchy, exploataci přírody i lidí samotných. Obraz koresponduje s hudbou. Některé lidi viděná seance nabíjí, citlivější osoby neustálými hrůzami objevujícími se na plátně jsou sráženi do kolen...
Další jejich koncert se má odehrát v restauraci „Vegalité“, který se tehdy nacházel na Cejlu. Již s příchodem na dané místo se střetáváme s kapelníky, kteří si do prostor hospody nosí své „nádobíčko“. Dnes tedy nebudeme o další hudební produkci ochuzeni. Než se na ně dostane prostor, v „hudebním sále“ hospodském řádí předkapela. Jsem rád, že jejich předváděčka končí.
Nyní se má opuštěný prostor stát arénou pro zahraniční interprety. Chystá se i plátno, ovšem dnes se ve stísněných prostorách klubu moc z vizuálních kousků očekávat nedá. Hudebníci nastupují na scénu, jsou za síťovím a dobrovolně se tak stávají uvězněnou zvěří v lanové kleci. Hudba je opět nadmíru zajímavá a příjemná, obrazový doprovod je v podobném stylu jako minule, na zprohýbané síti a plátnu získává vizuální doprovod taktéž impresionistické rozměry.
Druhá deska skupiny Loser Superhero Tentokráte se však dostává také na – svým způsobem – rozradostnělé a rozjuchané písně, tudíž neustálý přísun depresí a hrůz světa na návštěvníky koncertu nehrozí. Po přenáramném zážitku se rozhoduji pro koupi zde nedostupných hudebních nosičů. S muzikanty navazuji řeč a sdělují mi, že míří do regionu, který je mým rodným, Rožnov však zaměňují s Mňágovem. Jsem však zván na jejich české turné, že bych se s nimi mohl poflakovat. Že by slibný začátek hudební kariéry? Trochu pozdě tipuji. Kupuji tedy jejich EP, dostávám k němu výběr jejich domovského nakladatelství, přeji příjemnou cestu na Valachy a loučíme se. S jejich autogramy a věnováním na přebalu...

 

zpět na stránku Naživo