Bratři Orffové v brněnské Alterně

Deska Bingriwingri skupiny Bratři OrffovéKdy jsem o této kapelce slyšel prvně? Bylo to v dobách, kdy na jihu Moravy, v její metropoli, bylo možné lidskými slechy střetnout rádiové vlny dnes již dávno vyhaslého éteru Rádia Student. Pořad, který prezentoval hudební skupiny naživo přímo ve studiu, tehdy navštívili Bratři Orffové. Jejich vtipné povídání bylo zajímavější než jejich hudba (v prvotním okamžiku), přesto jsem se rozhodl po nich pátrat.
    Na jednom z ročníků „Meziplotů“ jsem měl tu čest audiovizuálně se s krnovskými jinochy setkat v areálu psychiatrické léčebny. A produkce Bratří Orrfů byla lékem i pro duševně vyrovnané jedince, kteří v ten den do Černovic dobrovolně zabloudili. Bohužel jejich terapie byla naplánovaná pouze na nějakých 45 minut.
Další možností, jak se s krnovskými chlapci setkat byl koncert v Alterně. Docela jsem se těšil, jelikož jejich pestré, melancholické album Bingriwingri slibovalo zajímavou hudební sešlost. Kapela Poslední výstřel - Do klubu se dostáváme ještě před začátkem, objednávám dvojku vína, sedáme k volnému stolu, kapela nastupuje a byl by hřích ujít si pohled na jejich lidský jukebox. Jdeme tedy k pódiu kochat se hudebními produkty, které se linou od mužů s nástroji k vyluzování zvuků potřebnými. Jsem nadšen a nezklamán, skladbami se kochám a ztrácím se v notách i tónech. Vtipné „historky z natáčení“ zpěváka Bratrů Orffů dostávají snad každého v sále. Hlavně ta, „...že v bytě nemůže moc nahlas chodit, jelikož by budil souseda o patro níž.“ No nevím, jak „korba“ 50 kg i s postelí může někoho rušit...
Nejen těmito hříčkami baví všechny zúčastněné, neboť zaznívají i připravované skladbičky na nové album. Zaznívá i pozvání na další možné setkání s právě vystupujícími chalany, kteří mají brzy přijet s dalším projektem – Poslední výstřel.
To je však již na jiné povídání. Inu z koncertu krnovských Bratří Orffů odcházíme pozitivně naladěni. Počítám, že v takovémto rozpoložení se nakonec nenacházíme pouze my.

zpět na stránku Naživo