Vítejte na webu Dekadentního romantika

Dekadentní romantik v čaráchVstoupili jste na web, který má ambice svět nijak neměnit – směrem či způsobem. Obsahem je náhled do absolvovaných výletů a   koncertů,  zhlédnutých filmů i přečtené literatury – zkrátka činností, jež osobu – Dekadentního romantika – zaujaly a baví.

V případě, že jste vstoupili na tyto stránky, vítejte, snad se brouzdáním po jednotlivých událostech pobavíte (veškeré názory jsou čistě subjektivní se snahou býti objektivními), v lepším případě objevíte něco nového, nepoznaného. Možný netradiční a neortodoxní pohled na vše ne/podstatné může někoho přitahovat, ostatní odpuzovat – záleží na ne/vkusu...

Pokud se kulturnímu či cestovatelskému oboru nevěnujete profesionálně je možné, že naleznete pár tipů kam vyrazit, co si poslechnout či které literární dílo přečíst či zhlédnout.

Kdo má pro strach uděláno a nebojí se vejít do tenat moderního obludária, nechť vstoupí, neboť poplatek žádný není a prohlídka je jen a pouze na vlastní nebezpečí.

Slovy Iana Curtise a jeho druhů z Joy Division:

„Račte tedy dál...“

(Joy Division – Atrocity Exhibition, Closer 1980)

Plakát s nápisem: Vstup na vlastní nebezpečí

Novinky

Brněnský industriál - městská jatka v Brně

28.09.2014 13:57
Areál bývalých jatek v Brně nabízí průmyslové stavby v historizujícím i funkcionalistickém stylu. Místo, s kterým nebylo již počítáno a mělo být "ohryzáno zubem času". V dneších dnech vstává z popela. Je však také lokalitou pohnutých osudů z období II. světové války.

Industriál bývalé Mosilany v Brně

19.09.2014 19:22
Bývalá Mosilana v Brně - jedna z industriálních lokalit moravské metropole, která se nachází v těsném sousedství městského centra. Průmyslové budovy, jež nechají zavzpomínat na stavby severoanglického Manchesteru.

Ostravské Trojhalí v Karolině

26.08.2014 15:07
Karolinské Trojhalí ve středu Ostravy je jedním z posledních svědků minulosti pamatující si černouhelný kopt a mour v samém centru města. Tři budovy, tři spojenci čelící modernímu životnímu trendu. Trojhalí v Karolině...

Výlet do Jubilejní kolonie v Ostravě

13.08.2014 09:08
Umně ukrytá perla - Jubilejní kolonie v Ostravě-Hrabůvce. Mladší následovnice Liebigova městečka, starší předloha porubského soreláckého sídliště. Dělnická bytová kolonie na ulici Jubilejní aneb městečko ve městě.

Soubor povídek Raye Brandburyho - Kaleidoskop

08.08.2014 16:51
Kniha Kaleidoskop Raye Bradburyho - "špalíček" povídek, které oscilují různými žánry, od světoznámého spisovatele. Bradburyho pohrávání si s lidskou fantazií i čtenářovou psychikou...  
<< 3 | 4 | 5 | 6 | 7 >>