Vítejte na webu Dekadentního romantika

Dekadentní romantik v čaráchVstoupili jste na web, který má ambice svět nijak neměnit – směrem či způsobem. Obsahem je náhled do absolvovaných výletů a   koncertů,  zhlédnutých filmů i přečtené literatury – zkrátka činností, jež osobu – Dekadentního romantika – zaujaly a baví.

V případě, že jste vstoupili na tyto stránky, vítejte, snad se brouzdáním po jednotlivých událostech pobavíte (veškeré názory jsou čistě subjektivní se snahou býti objektivními), v lepším případě objevíte něco nového, nepoznaného. Možný netradiční a neortodoxní pohled na vše ne/podstatné může někoho přitahovat, ostatní odpuzovat – záleží na ne/vkusu...

Pokud se kulturnímu či cestovatelskému oboru nevěnujete profesionálně je možné, že naleznete pár tipů kam vyrazit, co si poslechnout či které literární dílo přečíst či zhlédnout.

Kdo má pro strach uděláno a nebojí se vejít do tenat moderního obludária, nechť vstoupí, neboť poplatek žádný není a prohlídka je jen a pouze na vlastní nebezpečí.

Slovy Iana Curtise a jeho druhů z Joy Division:

„Račte tedy dál...“

(Joy Division – Atrocity Exhibition, Closer 1980)

Plakát s nápisem: Vstup na vlastní nebezpečí

Novinky

Industriál severu Anglie a Walesu

12.12.2014 16:15
Výlet za industriálními památkami ostrovního království aneb dochované a rekonstruované průmyslové památky severní Agnlie a Walesu. Návštěva vápenky, zbytků olověných dolů, železničního viaduktu, přečerpávací elektrárny a měděný povrchový důl ve Walesu.

Psychocandy po 30 letech - koncert Jesus and Mary Chain

27.11.2014 20:39
Bratři Reidové. Jesus and Mary Chain. Prvotína Psychocandy. Téměř k výročí třiceti let od vydání svého debutu putují skotští Jesus and Mary Chain prozatím pouze po Ostrově (krom jihoamerického kontinentu) s koncertní šňůrou, jež se zove Psychocandy tour 2014.

Kniha CityBoy Gerainta Andersona - londýnské City pod drobnohledem

28.10.2014 19:36
Knha CityBoy Gerainta Andersona aneb jest možno hledat nějaké city v londýnském City? Pohled do finančního světového centra na evropském kontinentě a zákulisní hry v ekonomické sféře...

Dolní oblast Vítkovice aneb Ostravské Hradčany podruhé

13.10.2014 20:58
Ostravské Hradčany aneb Dolní oblast Vítkovice podruhé navštívena. Co se od minulé návštěvy změnilo, co nového je k vidění? Pár postřehů nejen z povrchu zemského, ale také z výšin, kterým dominují vysoké pece, stoupající dým a ptáci.

Brněnská Vlněna - industriál téměř v centru

10.10.2014 18:40
Vlněna v Brně je industriální areál téměř v samotném brněnském centru. Otázkou je, jestli budou průmyslové budovy byvší Vlněny zachovány, nebo jestli jim nezvoní pomyslná hrana. Prozatím staré budovy ještě stojí. Na jak dlouho?
<< 2 | 3 | 4 | 5 | 6 >>