Vítejte na webu Dekadentního romantika

Dekadentní romantik v čaráchVstoupili jste na web, který má ambice svět nijak neměnit – směrem či způsobem. Obsahem je náhled do absolvovaných výletů a   koncertů,  zhlédnutých filmů i přečtené literatury – zkrátka činností, jež osobu – Dekadentního romantika – zaujaly a baví.

V případě, že jste vstoupili na tyto stránky, vítejte, snad se brouzdáním po jednotlivých událostech pobavíte (veškeré názory jsou čistě subjektivní se snahou býti objektivními), v lepším případě objevíte něco nového, nepoznaného. Možný netradiční a neortodoxní pohled na vše ne/podstatné může někoho přitahovat, ostatní odpuzovat – záleží na ne/vkusu...

Pokud se kulturnímu či cestovatelskému oboru nevěnujete profesionálně je možné, že naleznete pár tipů kam vyrazit, co si poslechnout či které literární dílo přečíst či zhlédnout.

Kdo má pro strach uděláno a nebojí se vejít do tenat moderního obludária, nechť vstoupí, neboť poplatek žádný není a prohlídka je jen a pouze na vlastní nebezpečí.

Slovy Iana Curtise a jeho druhů z Joy Division:

„Račte tedy dál...“

(Joy Division – Atrocity Exhibition, Closer 1980)

Plakát s nápisem: Vstup na vlastní nebezpečí

Novinky

Hejčín - olomoucká kolonie v samém srdci Hané

12.05.2016 18:46
Olomoucká kolonie v Hejčíně aneb dnes polozapomenutý pamětník dělnického bydlení, který je mimo turistické trasy, a ostrůvek vesnické zástavby v hanácké metropoli. Půvabné náměstíčko naplňující rčení "Co je malé, to je hezké..." 

Slatinka - brněnský ostrov

27.04.2016 20:00
Brněnská Slatinka je pomyslným ostrovem lidského života a bytí v průmyslové zóně na jihovýchodě Brna, v městské části Slatina. Obklopena železniční tratí, dálnicí, tovární čtvrtí a poli...

Knižní Nebarevné vzpomínky Martina Vopěnky

21.02.2016 20:52
Kniha Nebarevné vzpomínky Martina Vopěnky - paměti na dobu počínající "socialismem s lidskou tváří" a končící počátkem normalizace. Absolutní vystřízlivění z ideálů "světlých zítřků".

Vzpomínky Josefy Slánské ve Zpráva o mém muži

16.01.2016 13:27
Zpráva o mém muži Josefy Slánské Smrt na tyranu není zločinem... Vzpomínky ve Zprávě o mém muži Josefy Slánské na jednoho z představitelů "stavitelů" československého vazala Sovětského svazu aneb potvrzení rčení, že "revoluce požírá své děti..." 

Bez ladu a skladu v brněnském Kabinetu múz

16.12.2015 20:09
Jsou v životě jistoty, na které se vyplatí vsadit. Jednou z takových je i kapela Bez ladu a skladu. V rámci třicátých kulatin hráli BLAS v brněnském Kabinetu múz. Pro jedny další koncertní korálek, pro druhé předčasný vánoční dárek, který nejen potěšil, ale také zahřál.
<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>